test
26.4 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Czarzasty: Oszołomom antyklimatycznym mówię stop

Dzisiaj odbyło się spotkanie Nowej Lewicy, na którym członkowie partii podpisali manifest na pierwsze sto dni rządzenia. Jest to nic innego jak 16 obietnic wobec ochrony środowiska w przypadku, gdyby Lewica doszła do władzy.

Dokument ten został zrealizowany przy pomocy wielu organizacji proekologicznych. Zawiera on kluczowe decyzje i ustalenia w sprawie poprawy naszego klimatu i dbania o środowisko.

Czarzasty stanowczo na temat ochrony klimatu

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty emocjonalnie wypowiedział się na temat planów partii w temacie dbania o klimat. Zaznacza, że kryzys klimatyczny to fakty i ktoś, kto z tym dyskutuje, jest jego zdaniem „oszołomem”.

– To wszystko jest naukowo udowodnione i oszołomom antyklimatycznym, którzy uważają, że nic się nie dzieje w klimacie, mówię stop! Polska w tej sprawie naprawdę ma dużo do zrobienia! Fotowoltaika, źródła odnawialnej energii, zabezpieczenie domów przed utratą ciepła, kształcenie młodego pokolenia – powiedział Czarzasty.

– Bolimowski Park Krajobrazowy charakteryzuje się brakiem krajobrazu opartego na drzewach, bo je po prostu wycięto. Polityka klimatyczna i środowiskowa w Polsce nie istnieje. Nie uciekniemy od problemu kryzysu klimatycznego – dodał wicemarszałek sejmu.

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły