test
25.7 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Już w niedzielę Marsz Miliona Serc. Spodziewana frekwencja może imponować

W najbliższą niedzielę odbędzie się w Warszawie Marsz Miliona Serc, czyli ogromny przechód zwolenników opozycji ulicami stolicy. Tysiące ludzi pokonają trasę od Ronda Dmowskiego do Ronda Radosława, czyli około czterech kilometrów.

4 czerwca bieżącego roku odbył się już jeden taki marsz. Jak wyliczył wówczas portal Onet, frekwencja w kulminacyjnym momencie wynosiła około 300 tysięcy osób, co bez wątpienia było bardzo dobrym wynikiem. Niektórzy mówili nawet o pół milionie ludzi, jednak to niepotwierdzone dane.

Za kilka dni ma być jeszcze lepiej. Kampania wyborcza Koalicji Obywatelskiej i liczne wizyty lidera PO Donalda Tuska w polskich miastach na pewno sprawią, że mobilizacja przeciwników Prawa i Sprawiedliwości będzie jeszcze większa

Potencjalna frekwencja budzi podziw

Około 900 autobusów z całej Polski przyjedzie w niedzielę do Warszawy, by dowieźć chętnych na marsz. W połączeniu z rdzennymi warszawiakami liczba uczestników Marszu Miliona Serc może przebić 800 tysięcy. Takie bowiem są przypuszczenia opozycji.

Wiele oczywiście będzie też zależeć od pogody. Słońce oraz wysoka temperatura na pewno pomogą w osiągnięciu świetnej frekwencji, jednak gdy spadnie deszcz, trudno liczyć na rekordy.

Marsz Miliona Serc to ostatnia prosta przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się dokładnie dwa tygodnie po nim. Donald Tusk i reszta opozycji chce, aby to gigantyczne spotkanie miało wyraźny wpływ na wynik wyborów.

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły