test
21.5 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Krzysztof Stanowski wyśmiał Agnieszkę Holland. Ten fragment staje się hitem

Narodowa dyskusja o filmie „Zielona granica” autorstwa reżyserki Agnieszki Holland nie ustaje. W sieci trwa atak na Holland, która według wielu fałszywie pokazała sytuację, jaka panuje na polsko-białoruskiej granicy, chcąc zaatakować przy tym partię rządzącą.

Mocny głos w tej sprawie zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który pod względem propagandy porównał produkcje Agnieszki Holland do tych, które tworzyła Trzecia Rzesza.

Wypowiedź ta wywołała burzę, a reżyserka umieściła w internecie oświadczenie, w którym żąda od ministra przeprosin i wpłaty 50 tysięcy złotych na cele charytatywne. W innym wypadku Ziobro zostanie przez nią pozwany do sądu.

Stanowski: Władza dostała prezent od Holland

Jeden z założycieli Kanału Sportowego, dziennikarz Krzysztof Stanowski postanowił odnieść się do afery z „Zieloną granicą”. Jego zdaniem Holland zrobiła swoją produkcją dużo dobrego obecnej władzy, mimo że chciała inaczej.

Czy to nie jest tak, że obecna władza nie mogła dostać lepszego prezentu niż film Agnieszki Holland? Mam takie przeczucia, że PiS dostał świetny prezent. Holland chciała zagrać przed wyborami, ale strzeliła nie do tej bramki, do której chciała – powiedział Stanowski w programie „KS poranek”.

Film miał swoją premierę 22 września i bardzo podzielił społeczeństwo, jednak zdecydowana większość głosów, to głosy krytyczne, oskarżające reżyserkę o działanie na szkodę naszego kraju.

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły