test
21.5 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Mecz o piłkarski Superpuchar Europy odbędzie się w Warszawie

Już jutro UEFA ma ogłosić ważną informację z punktu widzenia polskiego futbolu. Superpuchar Europy w 2024 roku, czyli mecz zwycięzcy Ligi Mistrzów ze zwycięzcą Ligi Europejskiej ma odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Takie doniesienia przekazał świetnie poinformowany dziennikarz Tomasz Włodarczyk z portalu „Meczyki.pl”. Jeśli wierzyć jego słowom, od publicznego ogłoszenia tej nowiny pozostały już jedynie godziny. Ostateczna decyzja ma zapaść na jutrzejszym kongresie w Limassol.

Superpuchar Europy na początku przyszłego sezonu

Mecz odbędzie się na początku przyszłego sezonu w okolicach końca sierpnia. Wezmą w nim udział triumfatorzy dwóch najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek piłkarskich.

Zanim poznamy dokładnych uczestników minie jeszcze sporo czasu, bowiem zmagania w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europejskiej dopiero się zaczęły. Zwycięzcy tych rozgrywek wyłonią się maksymalnie do początku czerwca przyszłego roku.

PGE Narodowy gościł już kiedyś finał rozgrywek wielkiego formatu. W 2015 roku odbył się na nim finał Ligi Europy, w którym zagrały się Sevilla oraz Dnipro Dniepropietrowsk. Zwyciężyła wówczas, także za sprawą gola reprezentanta Polski Grzegorza Krychowiaka, Sevilla.

Stadion Narodowy budowany był w latach 2008-2012 specjalnie na mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie. Jego całkowity koszt wynosił nieco ponad dwa miliardy złotych. Obiekt ten jest jednym z najnowocześniejszych na całym świecie.

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły