test
25.7 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Morawiecki: Będziemy działać na rzecz polskiego rolnictwa

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził dzisiaj małą wieś Dęba, gdzie przemawiał do polskich rolników. Szef rządu zapewnia, że zrobi wszystko, by działać na krajowego rolnictwa.

Premier ruszył dzisiaj tzw. PiS-busem w kampanijną trasę. Odwiedzi on wiele mniejszych miejscowości, by jak sam mówi, uświadomić rodaków, jak wielkim zagrożeniem będzie powrót rządów Platformy Obywatelskiej.

Obietnice złożone rolnikom

W Dębie Mateusz Morawiecki złożył rolnikom kilka poważnych obietnic. Premier zaręcza, że rząd będzie tak zarządzać rynkiem rolnym w naszym kraju, aby polski rolnik mógł godnie na tym zarabiać.

– Będziemy tak przebudowywać realia rynku rolnego, zasady funkcjonowania poszczególnych rynków rolnych, żeby jak najwięcej na tej drodze od pola do stołu konsumenta, zostawało w waszej kieszeni, w kieszeni rolnika. Dziękuję za waszą ciężką pracę – powiedział Morawiecki.

Premier nawiązał do przedłużenia zakazu importu ukraińskiego zboża do Polski. Mimo sprzeciwu Unii Europejskiej Polska autonomicznie prolongowała ten zakaz, co ma być dowodem na troskę o polskie rolnictwo.

– Jeśli jest to z korzyścią dla polskiego rolnika, to my wdrażamy pewne regulacje. Tutaj, w tym przypadku akurat, zakaz wwozu ukraińskiej kukurydzy, ukraińskich zbóż, także śruty ukraińskiej, która zdestabilizowała rynek – dodał Morawiecki.

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły