test
25.7 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Prezes ZUS: Liczba polskich przedsiębiorców rośnie

Nie jest łatwo prowadzić swój mały biznes w naszym kraju. Bez wątpienia bycie przedsiębiorcą generuje zazwyczaj wiele stresu i nieprzyjemności. Mimo to, jak deklaruje prezes ZUS profesor Gertruda Uścińska, liczba przedsiębiorców w Polsce stale rośnie.

Zdaniem Uścińskiej sytuacja gospodarcza jest bardzo dobra w dużej mierze dzięki składkom pobieranym przez ZUS od przedsiębiorców. To właśnie na nich ma opierać się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Przedsiębiorcy ciągle mają wiele powodów do narzekania, a tych powodów mieli dużo więcej podczas trwającej pandemii. To właśnie wtedy część z nich zbankrutowała, a kolejne lockdowny zrujnowały nawet tych bardziej zamożnych.

Trzy miliony przedsiębiorców

Według obliczeń w Polsce obecnie swój biznes prowadzi trzy miliony przedsiębiorców. Jest to imponująca liczba, która z każdym rokiem wzrasta, na co uwagę zwraca Uścińska. Ponadto kobieta uważa, że to wsparcie ZUS-u pomogło wielu przedsiębiorcom przetrwać.

– Liczba przedsiębiorców wynosi trzy miliony i wciąż rośnie. To dzięki ich składkom pokrywamy 85 procent wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – powiedziała Uścińska dla Programu I Polskiego Radia.

– Praca, jaką wykonaliśmy w okresie pandemii w temacie wsparcia przedsiębiorców, sprawił, że dzisiaj sytuacja jest stabilna. Dzięki temu sytuacja gospodarcza i nasze możliwości płacenia składek są na bardzo dobrym poziomie – dodała profesor.

Czytaj także:

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły