test
25.7 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Tusk: Morawiecki wie, ile mam na koncie

Niedawno portal Onet opublikował tekst na temat zarobków polityków PiSu, w tym głównie premiera Mateusza Morawieckiego. Onet poprosił ekspertów, by ci obliczyli, jaka jest wartość nieruchomości, którymi w ostatnich latach obracał premier wraz z małżonką. Okazało się, że kwota sięga 120 milionów złotych.

Oczywiście tekst ten spotkał się z dużą krytyką ze strony partii rządzącej, która natychmiast odbiła piłeczkę, kierując pytania o majątek opozycji. Do tablicy wezwano między innymi lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska, który wcześniej zdążył już wykpić Morawieckiego.

„Nie trzeba było, Mateuszu, ukrywać, tylko się chwalić. Sto milionów do przodu, gdy wokół wojna, pandemia i drożyzna, to jest naprawdę imponujące osiągnięcie. Na Nobla” – napisał Tusk na Twitterze.

Tusk: Morawiecki co do złotówki wie, ile mam pieniędzy

Były przewodniczący Rady Europejskiej na pytanie o swój majątek, mówi, że nie ma nic do ukrycia. Według niego premier Mateusz Morawiecki doskonale wie, ile pieniędzy jest na jego koncie.

Wszystkie moje zarobki przez całe moje życie były jawne. Stan mojego posiadania, mojej rodziny, żony, jeżeli chodzi o nieruchomości, nie zmienił się przez wszystkie lata, kiedy byłem w Brukseli – powiedział wczoraj Tusk.

PiS wprowadził możliwości kontroli rachunków bankowych, więc Pan Morawiecki co do złotówki wie, ile mam na koncie – dodał czołowy polski polityk.

Zażarta walka o pozyskanie niezdecydowanego elektoratu trwa i potrwa aż do ciszy wyborczej. Wybory parlamentarne odbędą się już za nieco ponad dwa tygodnie. Walka pomiędzy PiS-em a Koalicją Obywatelską powinna rozstrzygnąć się w niewielkich różnicach procentowych.

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły