test
26.4 C
Warszawa
wtorek, 25 czerwca, 2024

Ziobro kpi z Holland. „Coś długo zwlekają ze złożeniem pozwu”

Agnieszka Holland stała się ostatnio w Polsce gorącym tematem. Takim tematem stał się właściwie jej film pod tytułem „Zielona granica”, który opowiada o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. W mocnych słowach skrytykował go choćby minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro porównał film Holland do filmów propagandowych robionych w Trzeciej Rzeszy. Reżyserka umieściła w sieci oświadczenie, w którym domaga się od ministra przeprosin i wpłaty 50 tysięcy złotych na cele charytatywne.

„W III Rzeszy Niemcy produkowali propagandowe filmy pokazujące Polaków jako bandytów i morderców. Dziś mają od tego Agnieszkę Holland” – atakował Ziobro.

Ziobro nie boi się pozwu

Od wypowiedzi Ziobry mijają kolejne dni, jednak pozwu od Holland nie widać. Minister ani nie przeprosił za swoje słowa, ani wpłacił choćby złotówki na wyznaczony przez reżyserkę cel charytatywny.

„Coś długo prawnicy Agnieszki Holland zwlekają ze złożeniem pozwu za mój wpis o jej wywiadach, w których promowała swój filmowy paszkwil szkalujący Polaków. Może odkryli, że partnerem produkcji filmu jest niemiecka telewizja publiczna ZDF, ta sama, która wyprodukowała słynną propagandówkę „Nasze matki, nasi ojcowie” o dobrych hitlerowcach i złych żołnierzach AK. A może mają trudności z przetłumaczeniem pozwu z cyrylicy na polski?” – napisał Ziobro na swoim Twitterze.

Czytaj także:

Dla Ciebie

Najnowsze artykuły